مراسم تکریم و معارفه مشاور بین‌الملل پردیس البرز برگزار شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۰ کد : ۲۸۴۶۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۸
روابط عمومی پردیس البرز- مراسم تکریم مشاور پیشین و معارفه مشاور جدید رئیس در امور بین‌الملل پردیس البرز برگزار شد.مراسم تکریم دکتر محمدرضا سعیدآبادی، مشاور پیشین و معارفه دکتر علی افضلی، مشاور جدید رئیس در امور بین‌الملل پردیس البرز روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در تالار فارابی پردیس البرز برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر سعیدآبادی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های بین‌المللی پردیس البرز گفت: ایجاد فرایند جذب دانشجوی بین‌الملل، ایجاد فرصت مطالعاتی خارج از کشور برای دانشجویان پردیس البرز و راه‌اندازی بخش آموزش‌های آزاد از جمله فعالیت‌های مهمی بود که در بخش بین‌الملل پردیس البرز در چند سال اخیر صورت گرفت.
وی افزود: آغاز هر کاری با مشکلات عدیده‌ای مواجه است که با همکاری بخش‌های مختلف پردیس البرز مشکلات یکی پس از دیگری حل شدند اما مشکلات و مسائل زیاد دیگری در این مسیر وجود دارد که اطمینان دارم با جدیتی که تیم مدیریت کنونی پردیس دارد این مشکلات نیز برطرف خواهد شد و پردیس البرز شاهد جذب بیشتر دانشجویان بین‌الملل خواهد بود.
در ادامه دکتر علی افضلی ضمن تشکر از تلاش‌ها و زحمت‌های مشاور پیشین گفت: جای بسیار خشنودی است که وارد بنایی می‌شوم که آباد است و فعالیت خود را پس از کسی آغاز می‌کنم که سوابق و تجربه خوبی در امور بین‌الملل دارد.

وی با اشاره به روند فعالیت‌های بین‌المللی افزود: البته با چالش‌هایی مواجهیم که با انرژی و جدیت ریاست و همکاران پردیس البرز و کار گروهی بر آنها فائق می‌آییم. همه اتفاقات خوب نتیجه کار گروهی است و ما هم همین مسیر را با جدیت و انرژی بیشتر ادامه می‌دهیم.
مشاور رئیس در امور بین‌الملل پردیس البرز دقت و ریزبینی در رفتارهای بین‌المللی را مهم توصیف و خاطرنشان کرد: در انجام فعالیت‌های بین‌المللی باید فکر و راهبرد بزرگ و کلان و در عمل و رفتار دقت و ریزبینی داشته باشیم.
دکتر افضلی تغییر در راهبردها برای جذب دانشجویان بین‌الملل شایسته را یک ضرورت دانست و گفت: برای جذب مطلوب دانشجوی بین‌الملل باید وجوه مختلف فرایند جذب، آموزش و لجستیک را بهینه سازیم که این مسئله نیازمند داشتن یک سامانه یکپارچه، هماهنگ و همیار است.
در ادامه دکتر یحیی بوذری‌نژاد، رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران، ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر سعیدآبادی گفت: در حوزه بین‌الملل کارهای خوبی صورت گرفته است که اگر کرونا نبود بی‌تردید اکنون شاهد حضور دانشجویان بین‌الملل بسیار بیشتری در پردیس البرز بودیم.
رئیس پردیس البرز با اشاره به مشکلات موجود در حوزه بین‌الملل تصریح کرد: در زمینه امکانات رفاهی دانشجویی برای دانشجویان بین‌الملل مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود زیرا امکان جذب دانشجو از کشورهای همسایه به تعداد قابل توجه هم اکنون فراهم است اما وجود مشکلات در امکانات زیرساختی و لجستیکی این امکان را در شرایط فعلی محدود ساخته است که ما تلاش می‌کنیم آنها را برطرف سازیم و این نیازمند همکاری و تلاش بخش‌های مختلف با هدف مشترک است.
در پایان معاونان علمی و اجرایی پردیس البرز نیز از تلاش‌های دکتر سعیدآبادی در دوره تصدی مسئولیت مشاور رئیس در امور بین‌الملل قدردانی کردند.