نشست هم‌اندیشی مسئولان پردیس البرز و دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار شد

۳۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۹ کد : ۲۷۱۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۵
روابط عمومی پردیس البرز- نشست هم‌اندیشی مسئولان پردیس البرز و دانشکدگان هنرهای زیبا به منظور ارتقای سطح همکاری‌های فی‌مابین برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی مسئولان پردیس البرز و دانشکدگان هنرهای زیبا روز دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ به منظور ارتقای سطح همکاری‌های فی‌مابین در دانشکدگان هنرهای زیبا برگزار شد.
در این نشست اعضای هیئت رئیسه پردیس البرز و مسئولان دانشکدگان هنرهای زیبا به بررسی مشکلات موجود و ارائه راهکارهای عملی برای حل مشکلات و بهبود وضعیت همکاری فی‌مابین پرداختند.


در پایان این نشست دکتر یحیی بوذری‌نژاد، رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران، ضمن سپاسگزاری از مسئولان دانشکدگان هنرهای زیبا، هدف از تشکیل این نشست را شنیدن مشکلات و موانع و هم‌اندیشی برای رفع آنها عنوان کرد و گفت: ما تمام تلاش خود را برای برطرف ساختن مشکلات، تسهیل ارتباطات فی‌مابین و حرکت در جهت بهبود وضعیت همکاری‌ها به کار می‌گیریم.
دکتر بوذری‌نژاد منشأ برخی از مشکلات در جذب دانشجو را خارج از پردیس و دانشگاه تهران دانست و اظهار کرد: در شیوه جذب دانشجو مشکلات و محدودیت‌هایی وجود دارد که امیدواریم راه حل‌های مناسبی برای برطرف کردن پیدا کنیم.
رئیس پردیس البرز راه‌اندازی شعبه پارک علم و فناوری را یک ضرورت برای پردیس برشمرد و اعلام کرد: با توجه به توانایی‌های ویژه دانشجویان پردیس در زمینه کارآفرینی، پردیس البرز در نظر دارد یک شعبه پارک علم و فناوری در ساختمان قدیمی آن در کرج راه‌اندازی تا از این ظرفیت بالقوه دانشجویی استفاده کند.
دکتر بوذری‌نژاد توسعه ارتباطات را یک ضرورت مطرح و تصریح کرد: از طریق گسترش ارتباطات است که مشکلات شناخته شده بیان و برای حل آنها راهکار ارائه می‌شود. پردیس البرز برای دعوت از استادان خارج از دانشگاه تهران برای تدریس در رشته‌های مورد لزوم مانعی ندارد.
وی با اشاره به موانع بروکراتیک موجود به عنوان یک مشکل بر سر راه گسترش ارتباطات و سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها گفت: بسیاری از کندی‌ها در حرکت به سمت اهداف تعیین شده به ویژه در حوزه بین الملل به دلیل موانعی است که خارج از حیطه کاری واحدها ایجاد می‌شود که باید دانشگاه تهران عزم جدی برای برطرف کردن آنها داشته باشد.
رئیس پردیس البرز در پایان با اشاره به فعالیت‌های اخیر پردیس البرز در حوزه بین‌الملل خاطرنشان کرد: در ارتباطات جدیدی که با کشورهای همجوار داشته‌ایم درخواست برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مطرح شده است که با توجه به ماهیت درخواست‌ها، دانشکدگان هنرهای زیبا می‌تواند بهترین جا برای برگزاری آنها باشد.
تاکید بر ارتقای سطح آموزش و تقویت و گسترش پژوهش، تاکید بر راه اندازی و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی مشترک، حفظ نام و نشان دانشگاه و تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله موضوعات مطرح در این نشست بود.