انتشار شماره دوم نشریات نوروساینس و فیزیولوژی در فضا

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۷ کد : ۱۸۳۸۲ اخبار اطلاعیه‌های امور دانشجویی
تعداد بازدید:۳۶۴
روابط عمومی پردیس البرز- شماره دوم نشریه نوروساینس انجمن علمی بین‌رشته‌ای پردیس البرز و شماره دوم نشریه دانشجویی فیزیولوژی در فضا منتشر شد.

شماره دوم نشریه نوروساینس انجمن علمی بین‌رشته‌ای پردیس البرز و شماره دوم نشریه دانشجویی فیزیولوژی در فضا در خرداد 1400 منتشر شد.

این شماره نوروساینس به مباحث مربوط به ژنتیک سیستم اعصاب (نوروژنتیک) اختصاص دارد و در آن برخی مفاهیم مهم در حوزۀ علم عصب‌شناسی توضیح داده شده‌اند.
منشأ تنوع نورونی در مغز، ارتباط اپی‌ژنتیک و یادگیری، اپی‌ژنتیک و استرس، رویکرد اپی‌ژنتیک در یادگیری و تمرینات ورزشی، بیماری‌های ژنتیک مغزی و نخاعی، وراثت و جهش علیه اعصاب، بیماری‌های سوخت‌وسازی مغز و اعصاب (نورومتابولیک)، بیماری‌های کروموزومی و … از جمله مطالب منتشرشده در شماره دوم نوروساینس است.
این شماره از فیزیولوژی در فضا به مباحث مربوط به سفر فضایی و رمز و رازهای ژنتیکی و تشعشعات فضایی، تأثیرات ژنتیکی و ایمنی فضانوردان اختصاص دارد.
در شماره دوم نشریه دانشجویی فیزیولوژی در فضا، مباحثی دربارۀ سفر فضایی و رمز و رازهای ژنتیکی، تابش‌های فضایی، تأثیر فضا بر روی تلومر، تنظیم بیان ژن، جابه‌جایی‌های کروموزومی، اثر فضا و آسیب‌های کروموزومی، سفر فضایی و بیماری‌ها، تشعشعات فضایی، تأثیرات ژنتیکی و ایمنی فضانوردان، رویدادهای ذرات خورشیدی، بهبود سلامت کارکنان ایستگاه‌های فضایی و … در این شماره از فیزیولوژی در فضا منتشر شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند نسخه الکترونیک این نشریات را از لینک‌های زیر دریافت کنند.

نوروساینس -شماره 2

فیزیولوژی در فضا- شماره 2

اخبار مرتبط:

نخستین شماره نشریه انجمن علمی دانشجویی نوروساینس پردیس البرز منتشر شد

شماره اول نشریه دانشجویی «فیزیولوژی در فضا» منتشر شد