۶۰ گیگ اینترنت هدیه به دانشجویان

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۲:۵۴ کد : ۱۴۹۹۴ اخبار اطلاعیه ها اطلاعیه‌های امور دانشجویی
تعداد بازدید:۴۲۹
۶۰ گیگ اینترنت هدیه به دانشجویان

در راستای ادامه مشکلات دانشجویان در زمینه آموزش‌های الکترونیکی و در اختیار نداشتن اینترنت رایگان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ۲۹ بهمن ماه بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده است.

دانشجویان تا ۱۲ روز آینده مهلت دارند با مراجعه به سامانه https://ictgifts.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات، بسته هدایا برای بازه زمانی ۶ ماهه پیش‌بینی شده است و حداکثر پس از گذشت ۱۰ روز از اتمام مهلت ثبت‌نام در حساب کاربری انتخابی دانشجو منظور می شود.

به دلیل عدم اطلاع دانشجویان از مرحله اول ثبت نام؛ برای ترم دوم نیمسال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بازه ثبت نام مجدداً فعال شده است.

این خدمت شامل تمامی دانشجویان مراکز دانشگاهی در تمامی مقاطع است. در صورت هرگونه سوءاستفاده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حق محدود کردن این خدمت را خواهد داشت. فعال‌سازی بسته‌های اینترنتی منوط به طی مراحل قانونی مربوط به تایید اطلاعات است.

در این طرح امکان فعال سازی بسته هدیه اینترنتی توسط اپراتورهای همراه و ثابت فراهم شده است و برای احراز هویت دانشجویان و طلاب، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت نام، الزامی است.

قابل ذکر است که، هر کدملی صرفاً یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه را دارد و پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت. در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است. بدیهی است برای اخذ تایید، اعتراضات به صورت دوره ای در اختیار مراجع ذی ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می گیرد و شایسته است که ذی نفعان، موضوع را از سازمان‌های مذکور پیگیری کنند.