مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان ورودی جدید پردیس البرز برگزار شد

۰۳ آذر ۱۳۹۹ | ۲۰:۵۶ کد : ۱۳۶۱۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۶
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان ورودی جدید پردیس البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پردیس البرز روز چهارشنبه مورخ ۲۸/‏۰۸/‏۱۳۹۹‬ مراسم آغازین سال تحصیلی دانشجویان ورودی جدید پردیس البرز دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که بصورت مجازی برگزار شد دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهرانآغاز سال تحصیلی را به دانشجویان ورودی جدید پردیس البرز تبریک گفت.

در ادامه دکتر حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ضمن عرض تبریک و خوشامد به نودانشجویان گفت: دانشگاه تهران با بیش از ۸۵ سال قدمت همچنان به عنوان نماد آموزش عالی کشور و به عنوان دانشگاه جامع و بزرگترین دانشگاه کشور در طول تاریخ پرافتخار خود توانسته است سرآمدی خود را حفظ کند.
پردیس البرز گرچه قدمت طولانی ندارد ولی به قدمت طولانی دانشگاه تهران گره خورده است و در این سالهای اخیر به برکت اهتمام و تلاش‌های ارزنده‌ای که صورت گرفته جایگاه ویژه ای را کسب نموده است.
معاون آموزشی دانشگاه در ادامه افزود: عوامل متعددی باعث ارتقا کیفیت پردیس البرز گردیده است از آن جمله می‌توان به برنامه ریزی مدیران این مجموعه و حضور اساتید دانشگاه تهران در پردیس البرز اشاره نمود. استقرار پردیس البرز نزدیک مجموعه دانشگاه تهران باعث شده تا پردیس بتواند از ظرفیت بالای دانشگاه تهران استفاده نماید و بالطبع ماموریت‌هایی از سوی دانشگاه تهران برای پردیس در نظر گرفته شده است مانند ورود به حوزه بین رشته‌ای و هدفمندسازی ارائه پایان نامه و رساله. این ویژگی‌ها باعث شده که این مجموعه فعال و پویای آموزشی در سطح دانشگاه تهران بوده و به همین دلیل مورد استقبال داوطلبان ورود به دانشگاه قرار گیرد.

در ادامه دکتر نوربخش، رئیس پردیس البرز به ایراد سخنرانی پرداخت. دکتر نوربخش ضمن خیر مقدم و عرض تبریک به دانشجویان به مناسبت ورود به دانشگاه تهران گفت: پذیرش در یک دانشگاه معتبر مانند دانشگاه تهران یک موفقیت در زندگی شما به شمار می‌رود. امیدورام در مراحل بعدی نیز بتوانید در همه زمینه‌ها علی الخصوص آموزش و پژوهش موفقیت‌های بیشتری کسب کنید.

وی در ادامه افزود: کرونا شرایط بسیار سختی را برای کشور، مردم و دانشگاه‌ها ایجاد کرده است و طبعاً در این شرایط تحصیل بصورت مجازی شرایط خاص خود را دارد. امیدوارم بتوانید با همدلی و صبوری مشکلات را حل کرده و دوره آموزشی خوبی را پشت سر بگذارید.

رئیس پردیس گفت: همکاران ما در دانشگاه و پردیس البرز تلاش می‌کنند تا شرایط خوبی را برای تحصیل فراهم کنند اما با توجه با شرایط ویژه کنونی تغییر سیستم‌های آموزشی، پژوهشی، اداری و اجرایی زمانبر است و ممکن است مشکلاتی داشته باشیم که امیدورام با صبوری شما حل شود.

دکتر نوربخش سپس افزود: پردیس البرز وارد دهمین سالگرد خود شده است و در دل دانشگاه تهران فرصتی را ایجاد کرده است که با توجه به کمبود ظرفیت‌های دانشگاه‌ها این علاقمندان به دیگر کشورها سفر نکنند و در همین کشور به تحصیل خود ادامه دهند.

مناسب می دانم که روز ۲۰ آبان، روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه را تبریک بگویم. یونسکو این روز را نامگذاری کرده و خواسته به ما یادآوری کند که اگر علمی می‌آموزیم این علم باید در خدمت جامعه و همه مردم خصوصاً ضعفا و تمام اقشار جامعه و صلح و توسعه قرار گیرد. در نتیجه دانشمندان باید اولین کسانی باشند که حافظ صلح و عدالت و توسعه در جوامع باشد.

رئیس پردیس در ادامه گفت: کرونا نشان داد که ما به علم بیش از هر چیز دیگری نیاز داریم و آینده بشریت در گرو علم و دانش است. دانش در جهان با سرعت بالایی در حال رشد است. دانشجویان باید بدانند که باید از تمام لحظات استفاده کرد تا از پیشرفت علم و دانش عقب نمانند و با نوآوری در مسیر علم و دانش قرار گیرد. عمومی سازی علم و ترویج علم در جامعه خود یک رسالت است که همه دانشگاهیان باید به آن توجه کنند.

دکتر نوربخش در پایان مجدداً پذیرش دانشجویان در پردیس البرز را به همه دانشجویان تبریک گفت.

در ادامه دکتر فیروزآبادی، معاون اجرایی، دکتر نائینی، معاون علمی و دکتر سعیدآبادی، مشاور بین الملل پردیس البرز ضمن عرض تبریک به دانشجویان، به ایراد سخنرانی پرداخته و اطلاعاتی را در زمینه‌های مختلف از جمله اداری مالی، آموزشی، پژوهشی و بین الملل برای آشنایی دانشجویان ارائه نمودند.

در پایان مراسم از دانشجویان برتر در زمینه‌های آموزشی و دانشجویی توسط رئیس پردیس تقدیر به عمل آمد.