کسب مقام سوم مسابقات وزنه برداری جام نعیم سلیمان اوغلو ترکیه توسط دانشجوی پردیس البرز

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۱ کد : ۱۱۷۰۹ اطلاعیه ها امور دانشجویی
تعداد بازدید:۲۲۰۳
کسب مقام سوم مسابقات وزنه برداری جام نعیم سلیمان اوغلو ترکیه توسط دانشجوی پردیس البرز

خانم سیده الهام حسینی، دانشجوی مقطع دکتری رشته فیزیولوژی ورزشی قلب و عروق پردیس البرز موفق به کسب مقام سوم و دریافت مدال برنز مسابقات وزنه برداری جام نعیم سلیمان اوغلو در کشور ترکیه گردیدند. پردیس البرز این موفقیت را به ایشان و جامعه علمی تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه خداوند منان مسئلت می‌نماید.

حسینی در اولین روز رقابت‌های بین المللی وزنه‌برداری جام نعیم سلیمان اوغلو در ترکیه که به عنوان بازی‌های گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو است در دسته ۷۶ کیلوگرم زنان به مصاف سه حریف خود رفت.

وزنه بردار کشورمان در حرکت یک ضرب با ۸۸ کیلوگرم، در دو ضرب ۱۱۰ کیلوگرم و در مجموع ۱۹۸ کیلوگرم در جایگاه سوم این رقابت‌ها قرار گرفت و به مدال برنز این رقابت ها دست یافت تا نام خود را در تاریخ ثبت کند.

در این دسته، گل نبات از ترکمنستان با رکورد ۲۳۰ کیلوگرم و نارین دیلارا از ترکیه با ۲۲۵ کیلوگرم در رتبه های اول و دوم ایستادند و شرکت کننده از جمهوری چک با رکورد ۱۹۰ کیلوگرم در رده چهارم قرار گرفت.
نماینده ترکمنستان با ۹۸ کیلوگرم یک ضرب، ۱۲۰ کیلوگرم دوضرب و در مجموع ۲۱۸ کیلوگرم مدال طلای این مسابقات را از آن خود کرد و نماینده ترکیه با ۹۷ کیلوگرم یک ضرب، ۱۲۷ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۲۲۴ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.
مسابقات بین المللی نعیم سلیمان اوغلو در روزهای ۲۴ تا ۲۶ آبان ماه در غازی انتیپ ترکیه برگزار می شود.