دیدار هیئتی از استادان دانشگاه تکنولوژی بغداد با مسئولان پردیس البرز

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۸ کد : ۲۹۸۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۶۶
روابط عمومی پردیس البرز- هیئتی از استادان دانشگاه تکنولوژی بغداد با رئیس و معاونان پردیس البرز دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

هیئتی از استادان دانشگاه تکنولوژی بغداد از پردیس البرز دانشگاه تهران روز دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ضمن بازدید از پردیس مرکزی دانشگاه تهران با رئیس و معاونان پردیس البرز دیدار و گفت‌وگو کردند.
اعضای این هیئت به سرپرستی پروفسور دکتر سامی ابراهیم جعفر الربیعی و رئیس و معاونان پردیس البرز در این دیدار به بررسی راه‌های همکاری مشترک و تبادل تجربیات استادان دو دانشگاه تهران و تکنولوژی بغداد پرداختند.

در ابتدای این دیدار، دکتر یحیی بوذری‌نژاد، رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران، ضمن خیرمقدم به مهمانان، این دیدار را در چارچوب تقویت همکاری‌های دانشگاه تهران و دانشگاه تکنولوژی بغداد توصیف و اظهار امیدواری کرد که روابط بین دو دانشگاه گسترش یابد.
در ادامه دکتر سامی الربیعی ضمن تشکر از استقبال خوب و ابلاغ سلام رئیس دانشگاه تکنولوژی بغداد گزارش کاملی از توانمندی‌های فناورانه، علمی و پژوهشی دانشگاه تکنولوژی ارائه کرد.

راه‌های ایجاد سازوکار همکاری مشترک بین دانشگاه تهران و دانشگاه تکنولوژی بغداد و مراکز علمی آن از طریق امضای تفاهم‌نامه، تدارک سفرهای علمی متقابل دانشجویان برتر مقاطع مختلف در گروه‌های فنی مهندسی، همکاری علمی و تحقیقاتی مشترک در قالب طرح‌های پژوهشی و انتشار آنها در مجلات علمی، نشست مشترک از طریق فضای مجازی برای پیشبرد بحث و گفت‌وگوی علمی، همکاری تحقیقاتی در خصوص پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری، برگزاری همایش بین‌المللی مشترک و ایجاد کمیته‌های علمی مشترک، موضوعات مورد بحث و توافق اولیه در این دیدار بود.
گفتنی است، در این نشست دکتر حسام السعدی، دکتر عباس الانباری، دکتر طالب مشریف، دکتر وفا السعدی از دانشگاه تکنولوژی بغداد و دکتر علی افضلی، مشاور رئیس در امور بین‌الملل، دکتر علی نخعی، معاون علمی، دکتر زینب سازور، معاون اجرایی و دکتر اسماعیلی، مدیر رشته مهندسی محیط زیست پردیس البرز دیدگاه‌های خود را در خصوص روابط دوجانبه بیان کردند.

در پایان این دیدار مهمانان از پردیس مرکزی دانشگاه تهران بازدید کردند.

گزارش تصویری