جشن پایان سال در پردیس البرز برگزار شد

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۹ کد : ۱۵۵۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۷

روابط عمومی پردیس البرز- جشن پایان سال ۱۳۹۹ با حضور مدیران و کارکنان پردیس البرز برگزار شد.

جشن پایان سال ۱۳۹۹ در آستانه ورود به قرن جدید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حیاط پردیس البرز برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، دکتر یونس نوربخش، رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران، ضمن خوشامد به همکاران گفت: «آرزو می‌کنم در سال جدید شر این بیماری از کره زمین، از کشور عزیزمان ایران و خانواده‌های ما ریشه‌کن شود و روابط صمیمانه‌ای که قبلاً کمتر قدرش را می‌دانستیم همین‌طور دید و بازدید خانوادگی که این روزها چیز کیمیایی شده دوباره برقرار شود».
وی با اشاره به آثار بیماری کرونا افزود: «این تذکری بود برای بشریت که در رفتار و اعمال و تصمیمات خود و هم‌چنین در حفظ طبیعت بازنگری کند».
رئیس پردیس البرز در توصیف فعالیت‌های سال گذشته اظهار داشت: «سال ۹۹ با وجود کرونا سال پرکاری بود و در حقیقت کار پردیس مضاعف شد. تغییر از سیستم حضوری به مجازی مشکلات و کمبودهایی را پیش می‌آورد که الحمدالله همکاران دانشگاه و پردیس توانستند بر مشکلات چیره شوند و کارها را به نحو مطلوب انجام دهند و تا جایی که ممکن بود کارها را پیش بردند. این موارد باعث شد که ما در سال ۱۴۰۰ بیشتر به سمت مجازی و دولت الکترونیک برویم».


وی با اشاره به اهمیت ارتباطات فوق برنامه در پردیس گفت: «ما در گذشته هم به برنامه‌های فرهنگی توجه داشتیم اما در سال گذشته به دلیل حاد بودن وضعیت بیماری کرونا نتوانستیم این کار را انجام بدهیم. امیدواریم با بهبود اوضاع بتوانیم بازهم از این دست برنامه‌ها داشته باشیم».
دکتر نوربخش با برشمردن برخی از مشکلات ناشی از شرایط موجود تصریح کرد: «امروز وظیفه خطیری برعهده ماست زیرا باید به قشری خدمت کنیم که با مشکلات زیادی در راه علم‌آموزی مواجه است که متأسفانه در یک سال گذشته کرونا هم به آن اضافه شده است. ما باید شرایط را درک و تحمل‌مان را بیشتر کنیم چون فضای موجود پراسترس است، بنابراین در کنار کار علمی باید یک نوع مراقبت و پرستاری هم انجام دهیم. باید در روابط بین خودمان همدیگر را درک کنیم. صبر و حوصله و مدارا راه‌حل بسیاری از مشکلات در این شرایط است».
وی خلاقیت را وجه ممیزه کارمندان دانست و گفت: «کارمندی می‌تواند بگوید من موفق بوده‌ام که رد و اثر مثبتی از کار خوبش به جا بماند. طبیعتاً تکرار بخشی از کار ماست اما اگر تغییر و اصلاح نداشته باشیم با مشکل مواجه می‌شویم چون تحولات جامعه، تکنولوژی و ذی‌نفعان ما آنقدر سریع و زیاد است که باید دائماً سیستم را بازنگری کنیم، درغیراین صورت سیستم دچار مشکل خواهد شد».
رئیس پردیس البرز در پایان با آرزوی سالی خوب و شاد و پربرکت برای حاضران گفت: «از طرف خودم و هیأت رئیسه از همه همکاران در همه سطوح قدردانی می‌کنم. در سال گذشته کارهای خوبی انجام شد که امیدواریم در سال آینده با انرژی مضاعف ادامه یابد».


در ادامه دکتر سیداحمد فیروزآبادی، معاون اجرایی پردیس با گرامیداشت یاد معاون سابق اجرایی پردیس گفت: «ابتدا می‌خواهم یادی بکنم از زنده‌یاد جناب آقای دکتر وصفی که فوت‌شان درواقع تلخ‌ترین و دردناک‌ترین واقعه سال ۹۹ برای ما بود. در اینجا برای روح آن مرحوم آرزوی شادی و علو درجات داریم».
معاون اجرایی پردیس اظهار داشت: «امسال سال پرتلاطمی بود اما تجاربی را برای تک‌تک ما ایجاد کرد از قبیل انتقال از شرایط عادی به شرایط مجازی، که بسیار حائز اهمیت بود. در جاهایی که زیرساخت فراهم بود پیش رفتیم و در جاهایی که زیرساخت فراهم نبود به شرایط موجود بر‌گشتیم».


دکتر فیروزآبادی تصریح کرد: «شرایط کشور که ناشی از تحریم‌ها و کروناست فشار اقتصادی و روانی بیشتری بر دانشجویان تحمیل کرده است که توجه بیشتر ما را می‌طلبد. باید اندکی از سخت‌گیری‌ها بکاهیم و مدارا و تساهل را بیشتر کنیم ضمن اینکه باید حواسمان باشد که بعد علمی آسیب نبیند. باید شرایط را درک کنیم تا از این شرایط خاص و طوفانی گذر کنیم».
وی در پایان سخنان خود ضمن آرزوی سلامتی برای همکاران اظهار امیدواری کرد که شر بیماری کرونا از روی کره زمین برداشته شود و شرایط اقتصادی در سال ۱۴۰۰ بهتر شود.
دکتر سید تقی امید نائینی، معاون علمی پردیس البرز نیز طی سخنان کوتاهی گفت: «سال ۹۹ سال خاصی بود. از جهتی باعث پیشرفت‌هایی شد. همین مجازی شدن یکی از آنها بود. سال‌هاست که دانشگاه دنبال مجازی شدن است اما موفق نمی‌شد اما شرایط کرونا باعث شد که با جدیت وارد این عرصه سویم. پردیس البرز یکی از موفق‌ترین واحدهایی بود که این مجازی بودن را ایجاد کرد و تمام کارها را به صورت مجازی در آورد که حاصل تلاش و همت همه کارکنان و کارشناسان است».


وی سال ۹۹ را سال موفقی برای پردیس البرز توصیف کرد و افزود: «یکی از خوبی‌های آن نظارت بر کارها بود. مورد دیگر، پردیس البرز نشان داد که برای بسیاری از امور می‌تواند پایلوت شود و مشکلات را حل کند. یکی از بخش‌های مهم امضای الکترونیک است که پردیس البرز به دلیل ارتباط با همه واحدهای دانشگاه بیش از بقیه با آن درگیر است و در حال پیگیری برای تحقق آن است».
معاون علمی پردیس با اشاره به مزیت‌های پردیس اظهار داشت: «یکی از خوبی‌های پردیس البرز‌، الفت و صمیمت و حس همکاری و همیاری است که در همۀ بخش‌ها وجود دارد. باید جواب برخی از خطاهای احتمالی را با خوبی و مهربانی داد که در پردیس البرز این مسئله وجود دارد. این همکاری باعث شده که اشکالات سیستم گرفته شود و سیستم به شکل مفیدی کارش را ادامه دهد. تحولات امسال این موفقیت‌ها را نشان داده است که با کارشناسان این موفقیت‌ها بیشتر و در سال آینده پیشرفت‌های بیشتری ایجاد خواهد شد».
همچنین دکتر محمدرضا سعیدآبادی، مشاور رئیس پردیس در امور بین‌الملل با بیان آرزوی سال جدید پر از مهر و خوبی و سلامتی برای کارکنان یک قطعه ادبی در باب مهربانی، گذشت، عدالت، خدمت به وطن و قدر دانستن دوستی از مرحوم رضا بابایی قرائت کرد.

در پایان از کارمندان نمونه پردیس البرز در سال 1399 شد.