خبر شماره ۵۱۴۷

دومين همايش مسئوليت و سلامت اجتماعي در دانشگاه تهران برگزار شد

بازديد: ۱۷۰     ۹۸/۶/۲۶

 

 در راستاي  اهداف برنامه سوم توسعه و مسئوليت‌پذيري اجتماعي، دومين همايش مسئوليت و سلامت اجتماعي توسط مركز آموزش‌هاي ضمن خدمت دانشگاه تهران با همكاري پرديس البرز و كرسي  يونسكو در سلامت اجتماعي  در دانشگاه تهران برگزار شد.

در اين همايش كه با حضور بيش از ۲۰۰ نفر از پرسنل دانشگاه تهران برگزار شد، دكتر يونس نوربخش، جامعه شناس و رئيس كرسي يونسكو در سلامت اجتماعي و توسعه نيز به تشريح مفاهيم مسئوليت اجتماعي و سلامت اجتماعي پرداخت و گفت: «مسئوليت اجتماعي موضوع اصلي دانشگاه‌هاي دنيا در ده‌هاي اخير است و سلامت اجتماعي هم يك بحث جديدي مي‌‌باشد كه ترويج اين مفهوم و توسعه آن در آكادمي‌ها و مراكز پژوهشي و حتي فضاي عمومي كشور يكي از دستاوردهاي كرسي يونسكو در سلامت اجتماعي و توسعه است».

وي افزود: «متاسفانه در جامعه كنوني سلامت مردم به دلايل مختلف با خطر مواجه شده است. نگاه ما در سلامت اجتماعي اين است كه سلامت را تنها در داروخانه‌ها و بيمارستان‌ها نبايد جستجو كرد، بلكه سلامت در روش زندگي، مهارت‌ها و بسياري از توانايي‌هاي ما در زندگي روزمره مي‌تواند تا حد زيادي تأمين شود».

دكترنوربخش با اشاره به تعريف مسئوليت اجتماعي در ايزو ۲۶۰۰۰ مسئوليت اجتماعي را تأثيرات تصميمات و فعاليت‌هاي شخص بر جامعه و محيط از طريق رفتارهاي شفاف و اخلاقي توصيف كرد.
دكتر نوربخش تصريح كرد: «امروزه سازمان‌هاي واقع در هر نقطه از دنيا، سهامداران و ذي‌نفعان آنها آگاهي مناسبي نسبت به مزاياي رفتارهاي اجتماعي پيدا كرده‌اند. هدف مسئوليت اجتماعي كمك به توسعه پايدار است».


بازديد: ۴۷۶۴۱   ۹۸/۶/۲
بازديد: ۱۸۸۸۲   ۹۴/۲/۳۰
بازديد: ۱۴۲۷۲   ۹۶/۶/۱۲
بازديد: ۱۳۶۳۹   ۹۸/۱۰/۲
بازديد: ۱۰۵۱۹   ۹۶/۶/۱۳
بازديد: ۸۳۵۵   ۹۶/۳/۱۷
بازديد: ۷۱۹۹   ۹۸/۳/۲۰
بازديد: ۷۰۶۱   ۹۸/۶/۲۰
بازديد: ۶۶۳۰   ۹۷/۶/۱۳
بازديد: ۵۶۱۱   ۹۶/۶/۱۱

تماس با ما

اداره رياست: ۸۸۳۹۱۴۰۰-۰۲۱
امور مالي: ۸۸۳۹۰۸۸۷-۰۲۱
امور اداري: ۸۸۳۹۸۸۶-۰۲۱
آموزش: تماس با کارشناسان آموزش
دورنگار: ۸۸۳۹۰۸۸۹-۰۲۱
دورنگار دبيرخانه: ۸۸۳۹۰۸۸۶-۰۲۱ داخلي ۲۶۰

تهران، بلوار کشاورز، خيابان وصال شيرازي، كوچه فردانش پلاك ۲

آمار وب سايت

توجه

تمامي حقوق براي پرديس البرز دانشگاه تهران محفوظ است. بازنشر اطلاعات اعم از اخبار صفحات وب سايت با ذکر منبع بدون اشکال است. ارجاع به پايان نامه‌هاي دانشجويي بايد قالب استاندارد علمي انجام شود.