خبر شماره ۴۹۰۵

افتتاح كتابخانه پرديس البرز در كتابخانه مركزي دانشگاه تهران با حضور معاون پژوهشي دانشگاه

بازديد: ۲۹۸     ۹۷/۸/۱۲

مراسم افتتاح كتابخانه پرديس  البرز روز شنبه مورخ ۹۷/۸/۱۲ با حضور هيات رئيسه پرديس البرز، معاون پژوهشي دانشگاه، رئيس كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه تهران و جمعي از اساتيد و كاركنان برگزار گرديد.

در ابتداي مراسم دكتر جعفريان، رئيس كتابخانه مركزي به ايراد سخنراني پرداخت. وي ضمن اشاره به برخي تحولات صورت گرفته در كتابخانه مركزي از جمله تغيير در نرم افزارهاي به كار رفته در كتابخانه، ايجاد تعامل بيشتر با كتابخانه دانشكده ها و پرديس ها، از ايجاد كتابخانه پرديس البرز در كتابخانه مركزي دانشگاه به عنوان يك تحول ياد كرد. دكتر جعفريان ضمن تشكر از پرديس البرز به جهت اهداي بيش از ۴۰۰۰ جلد كتاب به كتابخانه مركزي ابراز اميدواري نمود كه اهداي اين كتابها زمينه ساز سرويس دهي هرچه بهتر به دانشجويان را فراهم نمايد.

به گفته وي فعاليت هاي اصلي كتابخانه مركزي دانشگاه تهران را ميتوان در سه محور خريد كتاب، فهرست نويسي و توسعه مباحث ديجيتال بيان نمود.

در ادامه آقاي دكتر يونس نوربخش، رئيس پرديس البرز به ايراد سخنراني پرداخت. وي ضمن ارائه توضيحاتي در خصوص پرديس البرز و انتقال مجموعه پرديس البرز به تهران، از تصميم هيات رئيسه پرديس البرز مبني بر انتقال كتابخانه پرديس البرز به كتابخانه مركزي دانشگاه تهران پس از مشورت با آقاي دكتر جعفريان خبر داد و ابراز اميدواري نمود كه اين همكاري ها با برگزاري همايش هاي مشترك و تجهيز منابع كتابخانه اي ادامه داشته باشد.

دكتر نوربخش با اشاره به اينكه كتابخانه مركزي چه به لحاظ ساختاري و چه به لحاظ علمي قلب دانشگاه است افزود همه بخش هاي دانشگاه يكي هستند و همگي بايد در ارتقاي دانشگاه تاثير داشته باشند.

وي افزود در حال حاضر كتابخانه ها در ساير كشورها بسيار مدرن شده اند و به مثابه فروشگاه هايي با رنگ هاي متنوع به شمار مي آيند. در بسياري از كتابخانه ها، امكانات متنوعي از جمله كتاب صوتي، محلي براي استراحت، ورزش و ... وجود دارد و اين مساله باعث گرديده است تا همه امكانات براي كتاب خواندن فراهم گردد.

وي در پايان ضمن اشاره به نقش پررنگ كتابخانه در تحول علم و دانش گفت اميدواريم كه ما هم سهم كوچكي در ايجاد اين تحول داشته باشيم.

در ادامه آقاي دكتر رحيميان، معاون پژوهشي دانشگاه تهران ضمن تشكر از رئيس پرديس البرز به خاطر ابتكار تلفيق كتابخانه پرديس با كتابخانه مركزي دانشگاه گفت: دانشگاه تهران، دانشگاهي جامع است ولي درصد زيادي از جامعيت واقعي در آن وجود ندارد زيرا در اكثر مواقع كارها در بخش هاي مختلف آن بصورت جدا انجام مي پذيرد. در مقايسه با دانشگاه هاي تخصصي، دانشگاه تهران بسيار جامعيت دارد و عمده ظهور اين جامعيت را ميتوان در كتابخانه مركزي به وضوح مشاهده نمود. به عنوان نمونه دانشگاه علوم پزشكي حدود سي سال است كه از دانشگاه تهران منفك شده است اما كتابخانه مركزي هنوز دارد به دانشجويان آن دانشگاه سرويس دهي مي كند.   

   

وي همچنين متذكر گرديد هرچه قدر ما بتوانيم فعاليت هاي مختلف از جمله برگزاري نشست هاي مختلف، برگزاري كلاس هاي عمومي مانند روش تحقيق و ... را تقويت نمائيم بيشتر مي توانيم در جامعيت بخشي به دانشگاه كمك نمائيم. اهداي كتاب به كتابخانه مركزي توسط پرديس البرز در قالب ايجاد كتابخانه پرديس البرز در دل كتابخانه مركزي يك از همين كارهاي ايجاد جامعيت مي باشد. ان شاالله كتابخانه هاي دانشگاه بتوانند پيوستگي بيشتري با هم داشته باشند. وي در ادامه با اشاره به قدمت كتابخانه مركزي و وجود چالش هايي چون مشكلات مالي براي ساماندهي به بخش هاي مختلف كتابخانه مركزي ابراز اميدواري نمود تا با اجرايي شدن طرح ساماندهي دانشگاه تهران بتوان نيازهاي دانشجويان و اساتيد را تا حد ممكن برطرف نمود.

 

 

 


بازديد: ۳۷۲۰۵   ۹۴/۶/۲۸
بازديد: ۱۶۲۰۶   ۹۴/۲/۳۰
بازديد: ۱۱۶۱۷   ۹۶/۶/۱۲
بازديد: ۱۱۰۹۱   ۹۵/۹/۲۰
بازديد: ۸۷۶۴   ۹۶/۶/۱۳
بازديد: ۷۶۶۹   ۹۶/۳/۱۷
بازديد: ۶۱۴۸   ۹۷/۶/۱۳
بازديد: ۵۳۹۷   ۹۶/۶/۱۱
بازديد: ۴۶۸۱   ۹۶/۱/۲۸
بازديد: ۴۶۱۴   ۹۶/۱۱/۸

تماس با ما

اداره رياست: ۸۸۳۹۱۴۰۰-۰۲۱
امور مالي: ۸۸۳۹۰۸۸۷-۰۲۱
امور اداري: ۸۸۳۹۸۸۶-۰۲۱
آموزش: تماس با کارشناسان آموزش
دورنگار: ۸۸۳۹۰۸۸۹-۰۲۱
دورنگار دبيرخانه: ۸۸۳۹۰۸۸۶-۰۲۱ داخلي ۲۶۰

تهران، بلوار کشاورز، خيابان وصال شيرازي، كوچه فردانش پلاك ۲

آمار وب سايت

توجه

تمامي حقوق براي پرديس البرز دانشگاه تهران محفوظ است. بازنشر اطلاعات اعم از اخبار صفحات وب سايت با ذکر منبع بدون اشکال است. ارجاع به پايان نامه‌هاي دانشجويي بايد قالب استاندارد علمي انجام شود.