خبر شماره ۴۷۸۰

استفاده از خدمات و امكانات پارك علم و فناوري دانشگاه تهران

بازديد: ۲۸۲     ۹۷/۴/۵

پارك‌هاي علم وفناوري به منزله حلقه واسط ميان محيط‌هاي دانشگاهي و تحقيقاتي و محيط‌هاي تجاري، مراكز و شهرك‌هاي صنعتي تلقي مي‌شوند و حوزه عملكرد آنها تلفيقي از عمكردهاي علمي و فناوري است. پارك‌هاي علم و فناوري علاوه بر جذب مخاطبيني از حوزه‌هاي آموزشي و تحقيقاتي در مقياس‌هاي كوچك، مانند دانشگاه‌ها و مراكز تحقيق و توسعه، مخاطباني را نيز از حوزه‌هاي تجاري و صنعتي مانند شركت‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات صنعتي دولتي و خصوصي فعال در صنايع مختلف جذب مي‌نمايند.
ايده تأسيس پارك علم و فناوري دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۰ مطرح شد و در اولين گام اجرايي براي تأسيس آن، مركز رشد واحدهاي فناور در سال ۱۳۸۲ با كسب مجوز از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري فعاليت خود را آغاز نمود. هم زمان با اولين فراخوان پذيرش و استقرار واحدهاي فناور در مركز رشد، فعاليت‌هاي پارك شكل جدي‌تري به خود گرفت و سرانجام در مرداد ماه ۱۳۸۴، دانشگاه تهران موافقت اصولي تأسيس پارك علم و فناوري را از وزارت متبوع دريافت كرد و به دنبال آن مركز كارآفريني با مصوبه هيأت‌رئيسه دانشگاه به پارك ملحق شد. با افتتاح پارك علم و فناوري در ۱۴ اسفند ماه سال ۱۳۸۴ فعاليت اين مجموعه به طور رسمي آغاز شد. از سال ۱۳۹۳ پارك علم و فناوري دانشگاه تهران با بازنگري كلي فعاليت‌هاي خود و طراحي جديد، موضوع حركت در راستاي تحول دانشگاه تهران به دانشگاه كارآفرين را سرلوحه مأموريتهاي خود قرار داده و از طريق طراحي ساز و كارهاي لازم سعي دارد زمينه ساز تحقق اهداف بلند دانشگاه تهران در راستاي برنامه مقاوم سازي اقتصاد ملي و عينيت بخشي به فرامين مقام معظم رهبري شود.

مأموريت پارك و فناوري دانشگاه تهران:

پارك علم و فناوري دانشگاه تهران، به دنبال ايجاد نظام كامل نوآوري از دانشگاه تا بازارهاي محلي، ملي، منطقه‌اي و بين المللي مي‌باشد. پارك علم و فناوري دانشگاه تهران، به دنبال تمهيد سامانه لازم براي ايجاد شركت‌هاي دانش بنيان زايشي دانشگاه تهران مي‌باشد. ثروت آفريني براي دانشگاه از طريق ثروت توليد شده از شركت‌هاي زايشي، تربيت نسل جديدي از صنعت گران و فناوران با اخلاق و متعهد به كيفيت و توسعه فرهنگ كارآفريني و نوآوري، محورهاي اصلي فعاليت پارك علم و فناوري دانشگاه تهران مي‌باشد.

ارزش و اهداف پارك علم و فناوري دانشگاه تهران:

تحول دانشگاه تهران به دانشگاه كارآفرين؛
تولد صنعت ملي از دانش ملي؛
كسب استقلال مالي دانشگاه؛
تحول اقتصاد ايران به اقتصاد دانش بنيان و مقاومتي

طرح‌هاي پارك علم و فناوري دانشگاه تهران:

۱- طرح جوانه
۲- طرح رويش
۳- طرح شكوفايي ۱
۴- طرح شكوفايي ۲

دانشجويان محترم پرديس البرز با توجه به نيازها و شرايط علمي خود مي‌توانند از خدمات و امكانات پارك علم و فناوري بهرمند شوند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر درخصوص طرح‌هاي مذكور، به سايت http://stp.ut.ac.ir مراجعه نمائيد.

 


پيوست‌ها:


بازديد: ۳۷۱۸۳   ۹۴/۶/۲۸
بازديد: ۱۶۱۹۲   ۹۴/۲/۳۰
بازديد: ۱۱۶۱۰   ۹۶/۶/۱۲
بازديد: ۱۱۰۷۶   ۹۵/۹/۲۰
بازديد: ۸۷۶۱   ۹۶/۶/۱۳
بازديد: ۷۶۶۶   ۹۶/۳/۱۷
بازديد: ۶۱۴۷   ۹۷/۶/۱۳
بازديد: ۵۳۹۵   ۹۶/۶/۱۱
بازديد: ۴۶۷۶   ۹۶/۱/۲۸
بازديد: ۴۶۰۹   ۹۶/۱۱/۸

تماس با ما

اداره رياست: ۸۸۳۹۱۴۰۰-۰۲۱
امور مالي: ۸۸۳۹۰۸۸۷-۰۲۱
امور اداري: ۸۸۳۹۸۸۶-۰۲۱
آموزش: تماس با کارشناسان آموزش
دورنگار: ۸۸۳۹۰۸۸۹-۰۲۱
دورنگار دبيرخانه: ۸۸۳۹۰۸۸۶-۰۲۱ داخلي ۲۶۰

تهران، بلوار کشاورز، خيابان وصال شيرازي، كوچه فردانش پلاك ۲

آمار وب سايت

توجه

تمامي حقوق براي پرديس البرز دانشگاه تهران محفوظ است. بازنشر اطلاعات اعم از اخبار صفحات وب سايت با ذکر منبع بدون اشکال است. ارجاع به پايان نامه‌هاي دانشجويي بايد قالب استاندارد علمي انجام شود.